Vissza a főoldalra * népszavazás utóélete előlaphoz

Legfőbb Ügyészség,

Marótiné dr. Beszteri Piroska ügyész részére

1372 Budapest,

Postafiók 438.

Fax: 06 1 354 5645

T. Legfőbb Ügyészség!

Csatlakozom Czakó Gábor beadványához.

Bízom abban, hogy a magyar jogrendszer elsősorban a magyar nép érdekeit hivatott szolgálni és nem a mindenkori hatalmon lévőkét, ezért az alábbi kéréseimmel egészítem ki a meghivatkozott beadványt:

  1. Az ismeretlen tettes jogi megfogalmazás, ám mindenki számára ismert azoknak a magyar és kettős állampolgársággal rendelkező közéleti személyeknek a neve, akik összebeszélve a hamis érvek és feltételezések alapján önös politikai szándékból tudatosan megtévesztették a magyar választópolgárokat a 2004. december 5-i népszavazáson, akarva vagy akaratlanul a magyar nép genocídumát, szellemi, erkölcsi, nemzettudati leépülését segítették elő. Becsapták, megsértették, a világ előtt megalázták, megszégyenítették a magyarságot. Olyan döntésre vették rá a magyar társadalmat, ami történelmi hagyományainkkal és alkotmányunkkal ellentétes. Olyan államalkotó, és a magyarsággal együtt élő – magyarságtudattal rendelkező - népeket zártak ki a kedvezményes állampolgárság megszerzéséből, akik ezer éven keresztül a magyar állam szerves részei voltak. Ezért szükségesnek tartom az értelmi szerzőkre (Kuncze Gábor, Őrsi Mátyás, stb.), a Szabad Demokraták Szövetsége nevű pártformáció prominens személyiségeire és pártbéli társaira, valamint Hiller István és a „Magyar” Szocialista Párt felső vezetésére kiterjeszteni a vizsgálatot a hazaárulás és a nemzetárulás tényének vizsgálata tárgyában.

  1. Kérném a vizsgálat tárgyává tenni, hogy a Magyar Köztársaság kormánya mennyiben tartotta be az alkotmányban foglaltakat. (3. § (2) A pártok közreműködnek a népakarat kialakításában és kinyilvánításában. (3) A pártok közhatalmat közvetlenül nem gyakorolhatnak. Ennek megfelelően egyetlen párt sem irányíthat semmiféle állami szervet. …) Mennyiben képviselte az egész magyar társadalmat, mennyiben tudott pártfüggetlen maradni?

  1. Kérem a vizsgálat tárgyává tenni, hogy a miniszterelnök (Gyurcsány Ferenc) a névszavazási kampányban az Alkotmánynak és esküjének megfelelően járt-e el, vagy nem pártpolitikai célokra használta-e fel az állami intézményeket, minisztériumokat és a közpénzt?

  1. Kérem vizsgálat tárgyává tenni továbbá, hogy azok az országgyűlési képviselők és vezető közjogi tisztséget betöltő személyek, akik nyilvánosan a NEM-ek mellett kampányoltak, mennyiben tartották meg hivatali esküjüket (Magyar Köztársaság Országgyűlésének Házszabálya 1. és 3. sz. melléklet), mivel mindkét esetben az eskü szövege a következőképpen fogalmaz: „… a Magyar Köztársasághoz és annak népéhez hű leszek.”

Igazolni kívánom, hogy a magyar parlament képviselői többségének nem is volt szándékában foglalkozni a külhoni magyarok kettős állampolgárságának kérdésével, és az erre irányuló népi kezdeményezést obstrukciós technikával kívánták a maguk javára fordítani, felhasználva befolyásukat a médiára. Olyan félinformációkkal, hamis és vélt adatokkal tévesztették meg az állampolgárokat, amik elbizonytalanították, és távol tartották őket a szavazástól, vagy a lelkiismeretükkel ellentétes döntésre sarkallta őket.

Hamis és álságos népképviselői magatartásnak tartom, hogy a kormánykoalíció pártjai és kormánya úgy bújjanak ki a nép által igényelt törvényhozói döntés alól, hogy a népszavazási intézményt ellehetetlenítik oly módon, hogy a törvényi megoldás problematikáját a népszavazás kezdeményezőjén kérik számon.

Véleményem szerint az a kormány, az a parlament, amely nem tud a nép által jogosan, törvényesen – az Országos Választási Bizottság és Alkotmánybíróság által megerősített – kérdésben politikai és törvényi megoldást találni, úgy az a kormány és parlament alkalmatlan az ország vezetésére. Főleg akkor, ha a nép olyan kérdést vet fel, amit más ország parlamentje különösebb politikai vita nélkül képes megoldani.

Az a tény, hogy más országokban az adott nemzethez való kedvezményes állampolgárság megadása nem okoz ilyen nemzeti traumát, mint nálunk, azt jelenti, hogy a magyar politikai elit nem rendelkezik azzal a nemzettudattal és nemzete iránti elkötelezettséggel, mint más államok politikusai. Ezt nevezem én haza- és nemzetárulásnak.

Álláspontom igazolására mellékelem a T/5645 számú törvénymódosító javaslatot, amit a Magyar Demokrata Fórum 2003. 09. 30.-án nyújtott be a Parlamentnek, és a képviselők többsége 173 elutasító, 26 támogató és 168 tartózkodással nem kívánta tárgysorozatba venni.

Továbbá csatolom a parlamenti jegyzőkönyvből kiollózott kormányzati és politikusi véleményeket, illetve sajtóhíreket, továbbá azt a kormányzati hirdetést, amik igazolják, hogy manipulált módon pártpolitikai érdekek motiválták a NEM-re buzdító kampányt, illetve mögötte olyan ki nem mondott pártpolitikai és csoportérdekek húzódtak meg, amik nem egyeztethetők össze a nemzet érdekeivel. Ezek a mögöttes érdekek általam csak vélelmezhetők, de a vizsgálat tárgyát is kéne, hogy képezzék.

  1. Kérem vizsgálat tárgyává tenni azt is, hogy a népszavazás kampányának során nem történt-e visszaélés a kormányzó pártok részéről abban a vonatkozásban, hogy párpolitikai álláspontjuk propagálására nem használták-e fel az általuk delegált magas rangú köztisztviselőkön keresztül az állami intézményeket, minisztériumokat, arra utasítva őket, hogy hamis vagy vélelmezett adatokkal igazolják politikai véleményüket, azt a látszatot keltve, mintha előzetesen kimunkált tudományos megalapozottsággal készült hatástanulmányok eredményeit közölnék.

  1. A népszavazás felszínre hozott olyan kérdéseket is, ami a (képviseleti) demokrácia lényegét, bizalmi indexét lényegesen befolyásolja. Ezért kérem a vizsgálat tárgyává tenni, hogy

Budapest, 2004. december 29.

Takács András

1151 Bp. Fő út 36.

Tel: 06-20-9/714 600

Melléklet:

  1. Czakó Gábor beadványa,

  2. T/5645 számú törvénymódosító javaslatot,

  3. T/5645 számú törvénymódosító javaslattal kapcsolatos parlamenti döntések,

  4. Metró újság - a kormány hirdetése,

  5. Újság cikkek - részletek,

  6. Parlamenti Jegyzőkönyv - szemelvények.

Vissza az oldal tetejére