Vissza a főoldalra * vissza jószolgálati testület előlap

 

Jószolgálati Alkotmányossági Testület megalakulása

Jószolgálati Alkotmányossági Testület” alakítását jelentjük be,

hogy nyilvánvalóvá váljék, akármint végződik az uniós csatlakozásról szóló népszavazás ügye, az ország sorsát alakító döntésekre a magyar politika csak a valódi magyar alkotmány elismerésével, majd azt követően érdemi alkotmányreformmal válhat illetékessé.

A nemzetgyűlésnek el kell ismernie a valódi magyar alkotmányt,

az alkotmányosság legfőbb biztosítékaként szolgáló szentkorona intézményével együtt. A nemzetgyűlés helyre kell állítsa az alkotmány jogfolytonosságát, és utána végre kell hajtania a szükséges alkotmányreformot. Felül kell tehát vizsgálni a törvényeket, a korunkban szükséges főbb intézményeket az alkotmányosság szempontjából - tiszteletben tartva a sok nemzedék erőfeszítésével magas színvonalon megfogalmazott, ránk hagyományozott alkotmányos evidenciákat, amik máig hatóan adják a történelmi magyar alkotmány erejét. Az evidenciákkal szembe helyezkedő hatalomnál diktatórikusabbat ugyanis nehéz elképzelni.

A nemzetgyűlést kifejezetten erre a célra irányuló választással

kell kialakítani - az elképzelhető legteljesebb társadalmi részvétel és sokirányú kontroll mellett (területi elvű képviselet, a kamarák, társadalmi szervezetek, történelmi egyházak képviselete, a tudományos, oktatási, egészségügyi intézményi rendszerek képviselői, oktatásban érdekelt szülők és más általánosan kötelező alkotmányos előírást teljesítők képviselete, nemzetiségek és határon túli magyarok képviselete, arra személyükben kiemelten érdemesek stb részvételével).

A valódi emberi, nemzeti értékeket tagadó,

de legalábbis felelőtlenül veszélyeztető korunkban külön hangsúlyozni kell, hogy a nemzetgyűlés egyik fő feladata a természetes személyek, a családi és tágabb közösségek eredendő szabadságának támogatása. A nemzetgyűlés ezt úgy érheti el, hogy az állam minden egyéb érdek elé téve megalkuvás nélküli alapfeladatának teszi e szabadságok politikai, anyagi, kulturális feltételrendszerének kialakítását, és a jövőbeni biztosítását: a törvényi szabályozásban, az állami intézményrendszerben – a mai és a következő nemzedékek számára egyaránt.

Az országgyűlés elnökének a nemzetgyűlés megtartására vonatkozó bejelentését csak üdvözölni tudjuk abban a reményben, hogy ő is a tényleges magyar történelmi alkotmány elismerését kimondó nemzetgyűlés összehívását szorgalmazza.

Tizenhárom évvel ezelőtt erőtlen volt ragaszkodásunk a történelmi alkotmány jogfolytonos elismeréséhez. Akkor nem voltunk tudatában az eredeti alkotmányunk fontosságának, és a ránk leselkedő veszélyek nagyságának. Az elmúlt tizenhárom év veszteségei, kudarcai és a lehetséges további veszélyek azonban rá kellett hogy ébresszenek arra, hogy

nincs más megoldás, mint a történelmi alkotmány elismerése, és annak alapján az alkotmányreform végig vitele – az unióhoz való kapcsolatunk ettől függően formálandó.

Budapest, Kossuth tér, 2003. április 10.

Vissza az oldal tetejére