Vissza a főoldalra * Vissza novemberi levelekhez * Vissza más hozzászólásokhoz

megjegyzés - Alk Műh

.
 
                                                                   

     S Z E N T   K O R O N A   T Á R S A S Á G

* 1124 Budapest Vércse utca 11. fsz.

. 1241 Budapest Pf. 322.

È: 06 20 452-7304

( és Fax: 06 23 457-550

 www.szentkorona.hu  

szentkorona@freemail.hu

 

Tisztelt Miniszterelnök Úr!
 
A Szent Korona Társaság országos elnökeként szeretném megkérdezni Öntől, hogy vajon miért félnek a FIDESZ politikusai a Szentkorona-tantól, mint a tűztől? Ön mint végzett jogász tudja a legjobban, hogy a Szentkorona-tan nélkül 1944. március 19.-e óta nincs alkotmányos jogfolytonosság hazánkban! Legalábbis jogtörténeti és jogfilozófiai tanulmányai során, úgy mint én is, ezt megtanultuk!
Deák Ferenc valóban a haza bölcse volt, mert bizonyította ezt a nemzet által reá testált elnevezésnek a valóság tartalmát akkor, amikor 1867-ben kimondta az országgyűlés plénuma előtt, hogy a Bach- korszak idején hozott összes jogszabály semmis, de amikor helyreállítva a magyar alkotmányos jogrendet, a történelmi, ezer éves ősi alkotmányunkat, felülvizsgáljuk azok tartalmát, nem ellenezhetjük, hogy becikkelyezzük azon szabályokat, melyek elfogadhatók a magyar alkotmány szempontjából.
Tehát Deák ki merte mondani azt amit sem az Ön elődei, sem Ön, sem pedig a ma regnáló miniszterelnök nem mert és mer felvállalni, azt, hogy az idegen megszállás alatt hozott jogszabályok semmisek, és azokat a helyreállított magyar alkotmány után lehet csak felülvizsgálva, elfogadni, vagy elvetni.
Az Eu.-ba való bemenet előtt ha nem teremtjük meg Deák módjára, vagy 1920 -ban az alkotmányt helyreállító nemzetgyűlés módjára a felülvizsgálatot, akkor soha nem lehet törvényes országgyűlése és miniszterelnöke a hazának.
Ezt sajnos már 1991. június vége, a szovjet kivonulás után azonnal el kellett volna végezni, de sem akkor sem most, amíg nem késő nem végezték el.
Jelen alkotmányjogi helyzetünkben egyetlen 1944 és 1991 között hozott jogszabályunk sem hatályos, mivel nem az alkotmányos jogrend alapján született meg.
A jelenlegi alaptörvény, mely téves és szándékos félremagyarázás folytán az ország alkotmányának emlegetnek, az nem más, mint egy nem létező mondat halmaz, mely alapján mondanak ítéletet a bíróságaink a haza polgárai felett. Szégyen, hogy e Rákosista, sztálinista förmedvényt ma is használják magukat jogásznak nevezett emberek. Sőt arra hivatkoznak.
1946. évi I. tv. is semmis, mivel azt idegen megszállás és nem szuverén magyar nemzet nemzetgyűlése hozta meg. E szerint ma is királyság az ország államformája és nem az ami most van egy jogi "kupi".
1989-ben sem adta áldását a mostani alaptörvényre a nemzet akarata, hanem azt csak a politikai pártok vezetői által lett szentesítve, nem pedig népszavazás útján lett megerősítve.
Nos, meddig kívánunk még jogi interregnumban élni tisztelt Miniszterelnök Úr?
Meddig lehet még ezt a nemzetet félrevezetve uralkodni rajta és felette törvénytelenül?
Észbe kellene végre kapni és elfogadni az Alkotmányossági Fórum Társaság és a Szent Korona Társaság által közösen szervezett nemzetközi Alkotmányossági Konferencia által megfogalmazott alapelveket és annak iránymutatásai alapján haladva megteremteni egy alkotmányozó nemzetgyűlés összehívása révén a törvényes magyar jogrendet.
Ki kell mondani legalább egy perc erejéig, hogy az 1944. március 18.-án hatályban lévő Alkotmány a hatályos és ezt követően lehet a nemzet akaratának megfelelő államformát választani, alkotmányt készíteni, és alaptörvényt megfogalmazni.
Az Alkotmány és az alaptörvény nem azonos jogi fogalom!
Az Alkotmány a nemzet egészét jelentő, a természetjogon alapuló jogszabály, míg az alaptörvény szabályozza le az állam és polgárai között a jogi kapcsolatokat. El kell felejteni a liberális francia forradalom óta bevett jogfelfogást és a magyar ősi természetjogra épülő és soha nem hatálytalanítható Alkotmányt kell elfogadni, mely valóban garantálja a történelmi jogfolytonosságot és megfelel annak minden kritériumában.
Tessenek sürgősen felülvizsgálni a rossz politikai beidegződéseket és a jog talajára állva helyreállítani a jogbiztonságot!
Tisztelttel és igaz barátsággal
 
Budapest, 2002. november 30 

        

      Tóthpál Tamás

a Szent Korona Társaság elnöke

 

vissza az oldal tetejére